15. 1. 2016

O rozhodnutí Rady městské části Praha 5, kterým jsme zamítli pokračování nájemní smlouvy na mobilní kancelář na pěší zóně Anděl, jsem vás již informoval před vánoci. Majitel montovaného objektu Nomad si však na Technické správě komunikací požádal o povolení umístění bez souhlasu Prahy 5. A protože čert nechodí nikdy sám, objevil se mezitím u Anděla ještě jeden nový pevný stánek, tentokrát rozhodnutím Magistrátu hl. m. Prahy. Po dobrém to zřejmě nejde, proto jsme se rozhodli vydat jasný protest, že pěší zónu Anděl chceme čistou. Další podrobnosti naleznete v naší tiskové zprávě: http://www.praha5.cz/cs/dokument/urad/211311-radnici-prahy-5-dosla-trpelivost-nesouhlasi-se-soucasnym-systemem-pronajmu-ploch-a-umistovanim-prodejnich-stanku-na-andelu

Mobilní kancelář Nomadhome u Anděla

Mobilní kancelář Nomadhome u Anděla

A o čem jsme ještě tento týden rozhodovali?

Schválili jsme nová pravidla čerpání sociálního fondu pro zaměstnance úřadu Prahy 5. V rámci toho jsme se rozhodli šetřit na odměnách politiků. Ano, zní to skutečně neuvěřitelně, ale v pravidlech dosud byla možnost čerpat pro uvolněné zastupitele příspěvek na dovolenou. Tato možnost je od ledna zrušena a Praha 5 ušetří více jak 50 tisíc korun.

I v tomto roce bude Praha 5 přispívat na provoz mobilní ambulance sdružení Naděje určené pro lidi bez přístřeší. Sanitka bude opět jeden den v týdnu poskytovat své služby v okolí křižovatky Lihovar. Smlouva s Nadějí umožňuje toto stanoviště průběžně měnit dle aktuální potřeby, aby nedošlo k nežádoucí koncentraci osob v jednom místě.

A na závěr zpráva z kultury: Udílení čestných občanství Prahy 5 proběhne letos v sobotu 20. února, tedy ve výročí dne, kdy byl Smíchov povýšen na město. Zatím Rada městské části obdržela čtyři návrhy, které ještě musí schválit zastupitelstvo. Nominováni jsou profesor Jaroslav Šesták, dále Ivan Martin Jirous přezdívaný Magor, filmový dramaturg Petr Weigl a spisovatel Eduard Petiška.