28. 6. 2018

Zelené do říjnových komunálních voleb povede Mgr. Martina Pokorná, zastupitelka MČ Praha 5. Na radnici je aktivní nejvíce v oblasti územního rozvoje, cyklodopravy, transparentní radnice a sportu. „Jsme pestrý a kvalitní tým, v němž se potkávají zkušení členové a členky Zelených s novými tvářemi. Věnujeme se tématům od dopravy a územního rozvoje, přes ochranu parků a památek až po sociální péči a školství. Chceme naši Prahu 5 čistou, zdravou, zelenou, kulturní i sportovní a s radnicí přátelskou k občanům. Chceme ji rozvíjet, aby byla dobrým místem pro život nás všech,‟ říká Martina Pokorná k zelené kandidátce.

Na druhém místě za Zelené kandiduje spolupředsedkyně ZO Praha 5 Strany zelených Ing. Hana Dušková, členka finančního výboru MČ Praha 5 a propagátorka participativního a rozklikávacího rozpočtu, transparence financí a také komunitního bydlení, která se zapojuje do aktivit občanských spolků na Praze 5.

První trojici doplňuje RNDr. Jan Martinec, CSc., pracovník Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR a bývalý zastupitel MČ Praha 5, jehož prioritou je kvalitní vzdělání a vytvoření koncepce vzdělanosti nejen dětí, ale všech věkových skupin.
V první jedenáctce dále kandidují:

Mgr. Anna Chválová, konzultantka a garantka integračních a sociálních projektů

Ing. Mgr. Pavel Štorch, učitel na základní škole

Mgr. Petra Johana Poncarová, překladatelka a výzkumná pracovnice

doc. Dr. phil. Pavel Himl, vysokoškolský pedagog a zastupitel MČ Praha 5

Mgr. Hana Heringová, znalostní analytička

Ing. Ondřej Velek, sociální ekolog a zastupitel MČ Praha 5

Mgr. Ing. Hana Štorchová, ekonomka

RNDr. Drahomír Bárta, CSc. analytik IT aplikací, spolupředseda ZO Praha 5 Strany zelených, redaktor Mapy horkých míst Prahy 5