28. 3. 2017

Strana zelených v Praze nebude mít jednoho předsedu či předsedkyni, ale předsednický tandem. Do čela zvolili zelení dosavadního předsedu pražské organizace strany Ondřeje Mirovského a dřívější místopředsedkyni Tatianu Konrádovou. Mirovský je také zástupcem starosty Prahy 7 a členem pražského zastupitelstva. Konrádová je členkou zastupitelstva Prahy 5.

Mirovský a Konrádová budou nově v pražské organizaci zelených spolupředsedy. „Naším hlavním úkolem je příprava voleb do Poslanecké sněmovny a voleb do zastupitelstva hlavního města Prahy v roce 2018, kdy chceme obhájit silnou pozici zelených v Praze,“ uvedl po zvolení Mirovský.

Zároveň se chceme zaměřit na rozvoj členské základny a motivovat naše příznivce a příznivkyně, aby podporovali zelenou politiku prostřednictvím aktivního členství ve Straně zelených“ uvedla Konrádová.

Předsednická dvojice se chce věnovat třeba dopravě, zejména podpoře veřejné dopravy, prevenci smogových situací nebo podpoře bezmotorové dopravy v Praze. Podle Konrádové by jedním z hlavních témat zelených mělo být také sociální a dostupné bydlení.

Zelení mají v Praze zastoupení například v radě hlavního města i ve vedení radnic několika městských částí či zástupce v Senátu, zvolené v pražských obvodech.

Více na: http://www.euro.cz/praha/stranu-zelenych-v-praze-povede-predsednicka-dvojice-konradova-a-mirovsky-1338553#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink