30. 3. 2017

Tisková zpráva Zelených v Praze 5

30. 3. 2017

Zelení v Praze 5 si zvolili nové vedení, povede je duo spolupředsedy a spolupředsedkyně

Ve středu 29. března 2017 proběhla schůze Základní organizace Strany zelených Praha 5, na které bylo zvoleno nové vedení na další dvouleté funkční období. Členská základna organizace se rozhodla zavést také nový institut spolupředsednictví ženy a muže. Do této funkce byla zvolena Maggie Škabraha Dokupilová, která má bohaté zkušenosti z evropských zelených a mladých zelených, a Jaroslav Paták, zkušený v oblasti na projektového řízení a financí. Do pětičlenné Rady základní organizace byly dále zvoleny Hana Dušková, Anna Chválová a Klára Čížková.

“Z nového týmu srší veliké nadšení, což je skvělý základ pro zahájení nových aktivit pro Prahu 5. Budeme se snažit být víc vidět a usilovat o podporu Zelených v nadcházejících volbách. Chceme rozšířit členskou základnu, a proto vyzýváme všechny, které zajímá zelená politika nejen na komunální úrovni, aby se k nám připojili,”  vyjádřil se po zvolení nový spolupředseda základní organizace Jaroslav Paták.

“Jako základní organizace chceme být oporou zelených zastupitelek a zastupitelů v jejich nelehké opoziční práci. Politicky je pro nás zásadní klást důraz na udržitelný rozvoj, včetně obrany přírodních rekreačních ploch před zástavbou. Chceme, aby obyvatelky a obyvatelé byli aktivní součástí jednání o budoucí podobě své městské části. Záleží nám na zajištění podmínek pro důstojný a kvalitní život a na dobrém fungování radnice,” říká nová spolupředsedkyně Maggie Škabraha Dokupilová.

Kontakty pro média:

Maggie Škabraha Dokupilová

Email: maggie.skabraha@zeleni.cz

Tel: 776 76 16 12

 

Jaroslav Paták

Email: jaroslav.patak@zeleni.cz

Tel: 603 546 292