window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-144909968-1');

13. 10. 2018

Milé občanky, milí občané Prahy 5,

v letošních komunálních volbách jsme získali 4,59 % hlasů. Ke zvolení do zastupitelstva nám chybělo pouhých 0,41 % hlasů a po 12 letech jsme pro nadcházející čtyři roky tedy zůstali těsně před branami radnice Prahy 5.

Chceme vám poděkovat za všechny hlasy, které jsme od vás obdrželi. Každým z nich jste projevili důvěru v naši schopnost řídit naši městskou část správným směrem. Jsou pro nás důkazem, že víte, proč Strana zelených existuje, a věříte v její budoucnost.

I my přemýšlíme o příčinách tohoto výsledku, současně ale nadále zůstáváme aktivní politickou silou naší městské části. I mimo zastupitelstvo budeme podrobně sledovat dění na radnici, jednotlivé kauzy a především tvorbu nového územního plánu. Budeme připomínkovat práci zastupitelů, komisí a výborů a navrhovat konstruktivní řešení. Jako aktivní občané a ve spolupráci s místními spolky, jichž jsou mnozí z nás členy, se budeme i nadále zasazovat o lepší podmínky pro život. Hájíme zájmy lidí a přírody, ne zisky jednotlivců či firem. Chceme, aby se (nejen) na Praze 5 dobře žilo nejen mladým, zdravým a dobře situovaným, ale jednoduše a bez výjimky všem. To zůstává naším cílem i do budoucna.

O „zeleném dění“ na Praze 5 vás budeme průběžně informovat, budeme organizovat setkání k aktuálním tématům se zajímavými hosty a další akce, na kterých vás rádi uvidíme. Pokud jsou vám zelená témata blízká anebo řešíte nějakou místní kauzu, kontaktujte nás nebo se zastavte na schůzi naší základní organizace.

Zelení jsou pevnou součástí politiky v mnoha západoevropských zemích. O víkendu se v Bavorsku budou konat volby do zemského sněmu. Preference Zelených zde sahají až k 20 procentům. Máme tedy kde čerpat inspiraci, kde se motivovat i poučit. Věříme a budeme dělat vše pro to, aby se také čeští Zelení v příštích celostátních i lokálních volbách těmto metám přiblížili.

Ještě jednou děkujeme za vaši důvěru a podporu na naší další cestě!

 

Na diskusní setkání s vedoucím duem Zelených přišlo ve městě Dachau 1.5 ze 45 tisíců obyvatel.