19. 4. 2016

Ač zpočátku poněkud nesměle, tak konečně do Prahy vstoupilo jaro. Což samozřejmě (jako ostatně každý rok) znamenalo, že jsem si odstonal svých obvyklých 14 dní a mohu se tak již odpočatý pustit do společného díla. Tedy ne tohoto blogu, ale především toho pomoci spoluvytvářet městskou část Prahy 5 nejen s našimi úředníky, kolegy politiky, ale i s vámi spoluobčany, rezidenty i občasnými návštěvníky. Velmi by se mi líbilo, kdyby naše městská část mohla stabilně vypadat tak, jak ji můžeme každé zaří poznat během akce „zažít Prahu jinak,“ která se bude konat i letos a to i na Praze 5. Je proto moji milou povinností, abych jako radní pro kulturu nad uvedenou akcí převzal záštitu, poslední jednání rady schválilo mou záštitu konkrétně akci na Barrandově, ale budu velmi potěšen pokud se do této sousedské slavnosti zapojí i další oblasti mojí domovské pětky.

Důležitým bodem programu posledního jednání rady bylo také schválení záměru na využití objektu v ulici Záhorského v Hlubočepích, z původní školky se tak momentálně mají stát jesle, mateřské a komunitní centrum, to vše s kavárnou. Jsem velmi rád za každý komunitní prostor, který může sloužit ke scházení lidí. Víte, že kavárny byly v minulosti důležitou součástí rozvoje občanské společnosti?

Stejně jako je kavárna důležitým místem občanské společnosti, kde se rodí řada nápadů a projektů, tak k občanskému vybavení momentálně patří i pošta. Jako městská část jsme se rozhodli nechat vytvořit studiji čtyř stávajících objektů, kde sídlí Česká pošta – jedná se o objekty Barrandov, Svornosti, Stroupežnického a Kobrova.

Závěrem jen dodatek, že s kolegyní zelenou radní Tatianou Konrádovou jsme převzali záštitu nad 18. ročníkem Světového romského festivalu KHAMORO, který se odehraje na přelomu května a června.