6. 4. 2017

Zapojte se v sobotu do úklidové akce!

V sobotu, 8. dubna 2017, se opět konají po celé České republice úklidové aktivity v rámci třetího ročníku akce “Ukliďme svět, ukliďme Česko.” Zapojte se!

Místa, kde jsou nahlášené úklidy, je možné nalézt na webové stránce http://www.uklidmecesko.cz. Na Praze 5 se můžete přidat k organizovaným úklidům na místech jako jsou Barrandov, Cibulka, Malvazinky, Prokopské údolí, park Kavalírka a další. Pokud někdo dává přednost jiné formě nebo místu úklidu, může se zapojit i individuálně. Můžete například posbírat odpadky kolem místa vašeho bydliště.

“Minulý rok se do akce “Ukliďme svět, ukliďme Česko zapojilo přes 86 tisíc dobrovolníků a je vidět, že lidem na čistotě jejich okolí záleží. Navíc je to skvělá možnost jak udělat něco užitečného a zároveň poznat nové lidi. Rozhodně bychom chtěli podpořit všechny, kteří se chtějí do úklidu zapojit, ať už na některé z nahlášených lokalit nebo na libovolném místě podle vlastního uvážení.” říká spolupředseda ZO Praha 5, Jaroslav Paták.

“Asi každý člověk je rád, když může být součástí něčeho velkého. Tato akce k tomu skýtá příležitost. Na druhé straně by bylo ideální, kdyby úklidů nebylo potřeba. Vzniku odpadů je nutné především předcházet a s tím, kterému se nevyhneme, efektivně naložit v souladu s přírodou. Zacházení s odpady však u nás zatím není ideální, a proto bychom uvítali, kdyby se zapojilo co nejvíc lidí.” říká spolupředsedkyně ZO Praha 5, Maggie Škabraha Dokupilová.