30. 3. 2017

Tisková zpráva zastupitelského klubu Strany zelených v Praze 5

(30. 3. 2017)

Stará hra v novém obsazení?

Po rezignaci starosty Radka Klímy (TOP 09) dnes hlasy stávající koalice ANO 2011, TOP O9, ODS, KDU-ČSL a Demokraté Jana Kasla zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 5 starostou Pavla Richtera. “Zastupitelský klub Zelených tuto volbu nepodpořil. Programové a koncepční výhrady Zelených k práci současné radniční koalice trvají. I nadále jsou předkládány podezřelé zakázky a nevýhodné smlouvy, velké finanční prostředky nejsou určeny na projekty, které mají pozitivní dopad pro občany Prahy 5, ale na PR aktivity radních”,  komentuje zvolení nového starosty zastupitelka a předsedkyně zeleného zastupitelského klubu Tatiana Konrádová.

Nového starosty jsme se mimojiné ptali, zda bude respektovat Zelené a další opoziční strany, tedy zda bude on a jeho Rada respektovat naše personální návrhy do komisí a výborů, což se dosud vždy nedělo, a zda bude včas odpovídat na interpelace opozice i veřejnosti. Kandidát na starostu odpověděl vyhýbavě, že chce s opozicí mluvit mimo hektická jednání Rady a Zastupitelstva. “Myslíme si, že pro jednání s opozicí a občany jsou určeny demokratické orgány a instituty, jako jsou právě komise a výbory a interpelace, které kontroluje veřejnost”, doplňuje zastupitelka za Zelené Martina Pokorná a dodává: “Ani po obměně nezasedá v devítičlenné Radě MČ žádná žena.

Zelení budou nadále kriticky sledovat práci Rady MČ, zejména v oblastech jako je územní rozvoj, sociální a bytová politika a transparentní rozhodování, které jsou pilíři našeho programu, a budou aktivně navrhovat věci, které považují za prospěšné pro Prahu 5.

 

Kontakty pro média:

Tatiana Konrádová, tatiana.konradova@praha5.cz, 721 251 872

Martina Pokorná, martina.pokorna@praha5.cz, 608 230 13