20. 9. 2013

Návrhy MČ Praha 5 na zastavení Vidoule, na rozšíření golfového hřiště Motol, na vykácení a zmenšení zelené rekreační plochy v přírodním parku Košíře – Motol neprošly na magistrátu, snaha jít na ruku developerům proti vlastním občanům nevyšla. Koalicí UNP-ČSSD-VV prosazované absolutně nevhodné zásahy do přírodního parku Košíře-Motol narazily u zastupitelů hlavního města Prahy, kteří tyto návrhy povětšinou zamítli, v případě rozšíření golfového hřiště přerušili.

Zástavba a úbytek zeleně v této lokalitě tak dostala červenou a minimálně na nějaký čas si mohou obyvatelé Košíř a Jinonic oddechnout. Plíce pro Prahu 5 a 13 byly zachráněny. Je zcela příznačné pro současné vedení Prahy 5, že nikdo z jejího vedení nedorazil a nevystoupil na jednání Zastupitelstva HMP. Ignorování spolupráce s magistrátem se tak pro MČ Praha 5 stává příslovečnou a jen dokazuje, nakolik věnuje její vedení pozornost zájmu obyvatel a budoucí podobě této městské části.

Více se dočtete v článcích:

19. 9. 2013 Praha.iDnes.cz: Na chráněném území vrchu Vidouli v Praze 5 obytné domy stát nebudou
19. 9. 2013 Deník.cz: Na hoře Vidouli v Praze 5 se nebude stavět, rozhodli zastupitelé
19. 9. 2013 Pražský patriot.cz: Zastupitelé se postavili proti zástavbě Vidoule. O rozšíření golfu v Motole budou ještě jednat