window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-144909968-1');

Pamatuji si větu, kterou jsem po dokončení učňovského oboru slyšela na úřadu práce v Sokolově: „Stejně vás nic nového nečeká, budete mít děti a pracovat asi nebudete, že…“ Celý život jsem bojovala s předsudky, i proto se snažím zastávat slabších a nikoho neškatulkovat.

Deset let žiji na Praze 5 a už jsem zde zapustila kořeny. Smíchov a Cibulky prostě miluji. Chtěla se více občansky angažovat, a proto jsem podala přihlášku do místní organizace Strany Zelených. V roce 2017 jsem byla zařazená na kandidátku Zelených pro volby do poslanecké sněmovny. Pro Městskou část Prahy 5 jsem dva roky koordinovala projekt Ministerstva vnitra – Podpora integrace cizinců a koordinátorkou prevence kriminality.

Mezi má témata patří dostupné a sociální bydlení, protože mnoho lidí nemá rovný přístup k bydlení a zažívají diskriminaci při hledání pronájmu či jednání s úřady. Důležitá je pro mě i sociální a komunitní práce, kterou jsem měla možnost vykonávat po dobu více než tří let. Psala jsem projekty, které pomáhaly přímo v komunitě (centrum předškolní výchovy, volnočasové aktivity, vzdělávací projekty). Při své práci koordinátora prevence kriminality na Praze 5 jsem měla možnost realizovat aktivity pro seniory, děti i celé rodiny. Byla jsem garantkou projektu Cesta do minulosti, jehož cílem bylo uctění romského holokaustu a návštěva pietního aktu v Osvětimi.

Při realizaci projektů často spolupracuji s neziskovými organizacemi a aktivně se zajímám a podporuji inkluzivní a speciální vzdělávání, malé neziskové organizace i ekologii. Se zelenými tématy jsem začala u sebe: kupuji jen to, co skutečně potřebuji, snažím se omezovat plasty, recykluji a učím to i lidi ve svém okolí.

Pokud vás zajímají mé politické aktivity, sledujte můj oficiální profil na Facebooku.

O mně

Vystudovala jsem VOŠ Evangelická akademie a poté magisterský obor Andragogika. V naší rodině jsem první vysokoškolák. Věřím, že vzdělání je jediná cesta, která nám dává šanci na lepší budoucnost a také k vzájemnému poznání. V současné době pracuji jako asistentka místostarostky na Praze 4 a třikrát týdně trávím čas jako společnice seniorky, trénujeme spolu paměť, povídáme si a chodíme na procházky.